• 22maj
   • 21maj
   • 14kwi
   • 07kwi
     • Mecze o marzenia

      Martyna i Zuzia, uczennice naszej szkoły, które biorą udział w X edycji olimpiady Zwolnieni z teorii tworząc swój projekt "Śladem marzeń", nie tylko edukują w tematyce marzeń, ale również pomagają spełnić marzenia osób, które nie mogą zrobić tego samemu. 

      Jak wyjaśniają dziewczyny, biorą udział w olimpiadzie, chciały zrobić coś dobrego. Gdy znalazły, Fundację Mam Marzenie i Janinę widziały, że chcą, pomoc jej spełnić marznie o bazie z Psiego Patrolu. Janina to 10-letnia dziewczynka, która choruje na guza mózgu, przez co jej bliscy nie są w stanie pomoc jej w spełnieniu marzenia, tutaj pojawiły się nasze uczennice i ich dobre serca. 

      Zuzia i Martyna chodziły na mecze hokeja, gdzie zbierały fundusze dla podopiecznej fundacji. Po kilku spotkaniach duża część potrzebnej kwoty była już zebrana. Teraz dziewczyny już przelały całą kwotę na konto fundacji i czekają, aż Janina otrzyma swój prezent i dopisze spełnione marzenie do swojej listy.

   • 07kwi
     • Mówimy o marzeniach

      Martyna i Zuzia w ostatnim tygodniu przeprowadziły spotkania dla kilku klas w naszej szkole, na których opowiadały zarówno o swojej przygodzie w olimpiadzie Zwolnieni z teorii jak i projektem "Śladem marzeń", ale głównie skupiły się na pokazaniu naszym uczniom jak ważne są marzenia w naszym życiu. Przybliżyły tematy tj. presja społeczeństwa i jej wpływ na naszą drogę na szczyt marzeń, wsparcie bliskich podczas spełniania marzeń, czy samodyscyplina, która jak mówią dziewczyny, jest bardzo ważna w drodze do spełnionych marzeń. 

      Mamy nadzieję, że po tych spotkaniach nasi uczniowie chętniej i z większą łatwością bądą podejmowali drogę ku swoim spełnionym marzeniom i pomimo wielu ciężkich momentów podczas dążenia do swojego celu spełnią swoje marzenia i jak mówiły dziewczyny, osiągną swój szczyt marzeń i będą z siebie dumni. 

      Dziękujemy za te kilka dni spotkań oraz wiedzę w temacie marzeń, którą uzyskaliśmy od Zuzi i Martyny. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój ich projektu oraz za marzenia naszych uczniów. 

   • 07kwi
     • Śladem marzeń

      Uczennice naszej szkoły biorą udział w olimpiadzie Zwolnieni z teorii, dzięki któej twoarzą projekt pt. "Śladem marzeń", edukują społeczeństwo jak ważne są marzenia oraz ich ralizacja.

      12 marca odbyło się spotkanie otwarte dla Tyszan, na którym Martyna i Zuzia poruszyły wiele tametów zwiazanych z marzeniami. Spotkanie to było nie tylko platformą do prezentacji naszego projektu "Śladem marzeń", ale również miejscem, gdzie mogliśmy podzielić się naszymi pasjami, doświadczeniami i inspiracjami związanych z marzeniami.

      Na początku spotkania wszyscy uczestnicy zostali serdecznie powitani przez Martynę oraz Zuzię oraz zaproszeni na szkolną aulę gdzie dziewczyny przedstawiły wiele temaów związanych z marzeniami. Były to poruszające i inspirujące wystąpienia, które zainspirowały nie tylko rówieśników ze szkoły, ale także okolicznych mieszkańców do spełniania marzeń. Po spotkaniu wszscy przeszli do szkolnej kawiarenki, w któej czekał słodki poczęstunek oraz napoje. Był to równierz czas na pytania i rozwianie wątpliwości. Martyna i Zuzia chętnie odpowiadały na wszelkie pytania. Dzięki spotkaniu uczestnicy mogli dowiedzieć się czym są marzenia, jak zacząć je ralizować albo jak presja wywierana przez społeczeństwo wpływa na nasz projecs spełniania marzeń. Na koniec dzieczyny podzieliły się swoimi przemyśleniami podczas realizacji swojego projektu.

      Spotkanie było inspirujące i motywujące dla wielu osób było równierze początkniem drogi na swój szczyt marzeń.

       

   • 24mar
     • Święto liczby Pi.

      14 marca 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Liczby Pi. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić "Pi-stację", gdzie każdy sam mógł odkryć liczbę Pi oraz wziąć udział w grze szkolnej z kodami QR: "Pi Day Challenge - matematyczne łamigłówki" (gra przygotowana przez p. B. Kałę).   Wybrane klasy wraz z opiekunami uczestniczyły w lekcji otwartej przeprowadzonej przez E. Wojtas: "Tajemnice i zastosowania liczby Pi: od Antyku do Współczesności". Podczas lekcji uczniowie na na prostym przykładzie koła do pływania obliczyli przybliżenie liczby Pi, poznali jej własności, historię oraz kluczowe zastosowania, a także wiele ciekawostek z nią związanych. Na koniec w ramach podsumowania lekcji uczniowie obejrzeli premierę filmu krótkometrażowego: "Sąd nad liczbą Pi" (film współtworzony przez uczniów klasy 1D i 1B) Link do filmu: https://drive.google.com/file/d/1K3nhvtOjlsGlNW0w-lczXvMb1Uel3I-P/view   Na koniec lekcji uczniowie wzięli udział w quizie na temat liczby Pi "Oblicze(ę) Pi".   W części drugiej obchodów uczniowie wybranych klas mieli również okazję wysłuchać piosenki przygotowanej przez uczniów klasy 1MS2  pt. :"Liczba Pi".  

   • 21mar
   • 20mar
   • 29sty
     • Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS - I edycja.

      Uprzejmie informuję, iż od 13 listopada 2023 roku, trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach nowego projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS - I edycja”, realizowanego przez Województwo Śląskie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027.                                                            Celem projektu jest podwyższenie potencjału edukacyjnego uzdolnionych uczniów/uczennic szkół ponadpodstawowych tj. liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych I stopnia oraz szkół artystycznych, pobierających naukę na terenie województwa śląskiego oraz znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów/uczennic z niepełnosprawnościami, poprzez wsparcie stypendialne.                                                                                                                                                      Nowy projekt „Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS” to szansa na 7 tys. zł stypendium dla zdolnych uczniów z terenu województwa, na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. Stypendia są finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, budżetu państwa oraz budżetu województwa śląskiego. Nabór wniosków o przyznanie stypendium prowadzony będzie do dnia 13 grudnia 2023 roku. 

      Szczegółowe informacje o realizowanym projekcie, kryteriach uczestnictwa oraz o sposobie składania wniosku o przyznanie stypendium dostępne są na stronie internetowej https://efs-stypendiaplus.slaskie.pl/Gorąco zapraszamy do składania wniosków stypendialnych.

   • 29sty