• Drodzy Uczniowie! 

    Ogólnopolskie Wybory Książek 

    także u nas w ,,Morcinku”! 

    Weźcie sprawy w swoje ręce – zagłosujcie! 

    W dniach 3-4 czerwca 2024 roku zapraszamy Was wszystkich do wzięcia udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek. Przygotujcie 3 tytuły książek, które przeczytaliście w ciągu dwóch ostatnich lat i które były dla Was najciekawszymi pozycjami książkowymi. Wypełnijcie przygotowane karty do głosowania i wrzućcie do urny na głosy.  

    Liczymy na Was:-) 

    Wasze szkolne bibliotekarki 

   • Nasza Szkoła otrzymała od Fundacji ABCXXI ,,Cała Polska czyta dzieciom” podziękowanie oraz kalendarzyki na rok 2024 za udział w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię ,,Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2022/2023! Liderem kampanii społecznej w naszej szkole jest nauczycielka bibliotekarka, p. Beata Tondyra, która także otrzymała  imienne podziękowanie. Dziękujemy! Wszystkich chętnych do włączenia się do udziału w kampanii społecznej Fundacji ABCXXI ,,Cała Polska czyta dzieciom” zapraszamy po szczegółowe informacje do biblioteki szkolnej. 

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Drodzy Uczniowie, 

    otrzymaliśmy podziękowania dla nas i dla naszej szkoły partnerskiej we Włoszech za udział  
    w IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI   „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Dziękujemy  wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i zapraszamy do udziału w następnych akcjachJ 

    Bibliotekarki szkolne  

    • Walentynki

    • 14 lutego 2024 roku, z okazji Walentynek, nauczycielki bibliotekarki zorganizowały konkurs w aplikacji ,,Kahoot!” pod nazwą ,,Miłość niejedno ma imię…”. W szkolnej auli uczniowie zmagali się z konkursowymi pytaniami; nagrodą dla zwycięzców był słodki poczęstunek. Dziękujemy za udział we wspólnej zabawie, gratulujemy tym, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca!  

     W Walentynkowo wystrojonej bibliotece można  było wypożyczyć książki o tematyce związanej z tym wyjątkowym dniem, piękne udekorowane, z zakładkami w kształcie serduszek.

     Serdecznie zapraszamy do udziału w następnych bibliotecznych wydarzeniach/konkursach oraz do wypożyczeń

      

     Bibliotekarki szkolne 

    • Przerwa na czytanie

    • W dniu 16.10.2023 roku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Fundacji ABCXXI  ,,Cała Polska czyta dzieciom” nasza Szkoła uczestniczyła w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. 
     Przygotowania ruszyły już tydzień przed akcją – wywiesiłyśmy plakaty na korytarzach szkolnych, zamieściłyśmy informację na stronie szkoły – zakładka: biblioteka szkolna - aktualności, przesłałyśmy wszystkim uczniom oraz nauczycielom informacje o planowanej akcji przez Mobidziennik. 
     Czytaliśmy w różnych miejscach: w bibliotece, salach lekcyjnych, na korytarzach. Nie czytaliśmy sami – razem z nami do akcji przystąpiła jedna z naszych szkół partnerskich we Włoszech -  Polo Statale ISS "Piersanti Mattarella" Castellammare del Golfo-Alcamo z Sycylii!  
     Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy czytali, a szczególnie tym, którzy zdecydowali się na przesłanie zdjęćJ 
     Kolejna edycja za rok – już teraz zapraszamy do udziału:-)